Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Głosy i miejsce na ciszę Głosy i miejsce na ciszę
Konwoje do Murmańska Konwoje do Murmańska
Wyrok Wyrok
Pamięć radia Pamięć radia
WiNna nieWiNna WiNna nieWiNna
Czy ktoś nas slyszy? Czy ktoś nas slyszy?
Zosiu, Zośko, hej Zosieńko Zosiu, Zośko, hej Zosieńko
6804 6804
Zawsze jest coś pod spodem Zawsze jest coś pod spodem
Twarze Twarze
Zwyczajni prości nieogromni Zwyczajni prości nieogromni
Słowo Studio Reportażu
„Reporterska ciekawość świata to rzecz charakteru. Są ludzie, których świat w ogóle nie interesuje. Własny świat uważają za cały świat. Są jednak ludzie, którzy muszą poznawać świat w całej jego różnorodności – stanowi to część ich natury. Takich ludzi nie jest wielu.” - pisał Ryszard Kapuściński w „Autoportrecie reportera”. Do takich właśnie ludzi należą reportażyści radiowi. Zapraszamy na spotkanie z historiami, które są efektem ich poszukiwań i potrzeby dzielenia się swoimi obserwacjami z innymi.
Pamięć radia 28'00
Jak dlugo ludzie pamietaja audycje radiowe? Od czego to zalezy? Osobowosci? Magii glosu? Przykladem glosu, który brzmi do tej pory jeszcze w uszach wielu Polaków jest Tadeusz Bochenski, pierwszy spiker Polskiego Radia, "Ksiaze Spikerów". Opowiadaja o nim : Stella Weber - równiez spikerka, Zbigniew Kopalko - rezyser Teatru Polskiego Radia, Maciej Kwiatkowski - dziennikarz, lektor i historyk Polskiego Radia, a takze slynny inzynier Jan Zagozda (wspólautor "Radia Retro"), kolekcjoner plyt gramofonowych.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A