Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Kontestatorzy 1968 Kontestatorzy 1968
Artykuł 86 paragraf 1 Artykuł 86 paragraf 1
Zima stulecia Zima stulecia
Goosey, Goosey Gander Goosey, Goosey Gander
Apogeum wolności Apogeum wolności
Czas przeszły teraźniejszy Czas przeszły teraźniejszy
Snajper Louis Snajper Louis
Obrazy niezatarte Obrazy niezatarte
Wojna legend czyli zaduma nad życiem Anny Walentynowicz Wojna legend czyli zaduma nad życiem Anny Walentynowicz
Powrót z Hadesu Powrót z Hadesu
Śladami pamięci Śladami pamięci
Słowo Studio Reportażu
„Reporterska ciekawość świata to rzecz charakteru. Są ludzie, których świat w ogóle nie interesuje. Własny świat uważają za cały świat. Są jednak ludzie, którzy muszą poznawać świat w całej jego różnorodności – stanowi to część ich natury. Takich ludzi nie jest wielu.” - pisał Ryszard Kapuściński w „Autoportrecie reportera”. Do takich właśnie ludzi należą reportażyści radiowi. Zapraszamy na spotkanie z historiami, które są efektem ich poszukiwań i potrzeby dzielenia się swoimi obserwacjami z innymi.
Goosey, Goosey Gander 30'00
Pani Krystyna jest jednym z okolo 5 tysiecy polskich dzieci, które podczas II Wojny Swiatowej trafily do polskiego Obozu Uchodzców Syberyjskich w Tangerze w Tanzanii (byl to najwiekszy z 22 obozów w Afryce Wschodniej i Poludniowej utworzonych dla polskich uciekinierów z Syberii). Spedzila tam 6 lat. Po wojnie zamieszkala w Anglii. Po ponad 50 latach za namowa syna, powrócila do Tangeru, miejsca, w którym przezyla swoje najszczesliwsze lata.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A