Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Niech mnie ktoś obudzi Niech mnie ktoś obudzi Saraniecka A.
Molier nie do pobicia Molier nie do pobicia Joanna Slawinska
Tango Anawa Tango Anawa Grechuta M.
Przeznaczony Minerwie Przeznaczony Minerwie Anna Lisiecka
Szczęście archeologa- badacza czasu Szczęście archeologa- badacza czasu Ewa Heine
Następna będzie też deszczowa piosenka Następna będzie też deszczowa piosenka Anna Retmaniak
Zrozumieć Boscha Zrozumieć Boscha Katarzyna Jankowska
Zwykły blues Zwykły blues Dusza D.
Mistrz konsekwencji Mistrz konsekwencji Anna Stempniak
Słowo Spotkanie z mistrzem
Mistrzowie mikrofonu spotykają się z wybitnymi, przedstawicielami świata nauki, kultury i sztuki. Przewrotnie odwracamy kolejność, choć rzecz jasna, głównymi bohaterami cyklu audycji „Spotkanie z mistrzem” są znane postacie ze świata nauki, znakomici profesorowie, gwiazdy dużego i małego ekranu, słynni nie tylko w naszym kraju pisarze, malarze i muzycy. Po mistrzowsku przeprowadzają z nimi rozmowy najlepsi dziennikarze radiowej Jedynki.
Przeznaczony Minerwie Barbara Czerska 45'00
Piotr Abelard m.in. przez dwa lata wykladal w Paryzu w szkole katedralnej przy Notres Dames. Wsród jego absolwentów bylo okolo piecdziesieciu pózniejszych biskupów i arcybiskupów i jeden papiez: Celestyn II. W czasach, kiedy nauczanie oparte bylo na systemie mistrz– uczen, uczniowie Abelarda podrózowali za nim po calej Francji.W tej niezwyklej intelektualnej i artystycznej scenografii rozgrywa sie romans, który przeszedl do europejskiego mitu, ale takze – dzieki zachowanym listom - historii europejskiej literatury: milosc filozofa i poety Piotra Abelarda i Heloizy, która byla nie tylko piekna. Audycja Anny Lisieckiej wyemtowana w Wieczorze z Jedynka z dnia 7 lutego 2011 roku.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A