Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Będzie nas coraz mniej Będzie nas coraz mniej Krzysztof Michalski
Czas jak rzeka Czas jak rzeka Niemen C.
Trudne początki Polski Trudne początki Polski Krzysztof Michalski
Bioetyczne dylematy Bioetyczne dylematy Krzysztof Michalski
Kwiat Kwiat Krynicki R.
Projekt Projekt "Ventures" Krzysztof Michalski
Ziemia bez ludzi Ziemia bez ludzi Krzysztof Michalski
Until Until Russell Brenda
Mózg matki Mózg matki Krzysztof Michalski
Temat przewodni z filmu Temat przewodni z filmu "Polskie drogi"
Bang bang Bang bang Clark R.
Il y a toujours du soleil au-dessus des nuages Il y a toujours du soleil au-dessus des nuages Paul de Senneville
Słowo Wieczór odkrywców
O kosmicznych eksperymentach, o tym jak rodziło się Polskie Radio, jak powstaje sztuczne życie…… Popularnonaukowy magazyn autorski Krzysztofa Michalskiego przybliża zjawiska dziejące się we Wszechświecie a zarazem komentuje wydarzenia ze świata nauki. Autor ze swoimi gośćmi dyskutuje o procesach społecznych, przedstawia ludzi, którzy odkrywają przed nami tajemnice otaczającego świata, tworzą nowe prądy. Naprawdę warto posłuchać.
Bioetyczne dylematy Prof. Andrzej Jerzmanowski, ks. prof.Artur Filipowicz 49'00
Jedna z tygodniowego cyklu rozmów o papieskim widzeniu relacji nauka-wiara, o przeslaniu zawartym w Encyklice Fides et ratio.Audycja Krzysztofa Michalskiego z udzialem ksiedza profesora Artura Filipowicza -bioetyka z UKSW i prof. Andrzeja Jerzmanowskiego - genetyka i biochemika z Uniwersytetu Warszawskiego. Ojciec Swiety, Jan Pawel II juz w swojej pierwszej encyklice Redemptor Hominis, czyli "Odkupiciel czlowieka" przypomnial, ze nauka i technika czynia znacznie wiekszy postep niz moralnosc: "Powstaja nowe sytuacje i nieznane dotychczas problemy, do których sumienia nie zostaly przygotowane"  "uczeni winni miec bardzo wyostrzony zmysl moralny".Ten wyostrzony zmysl moralny powinien dotyczyc szczególnie eksperymentów i badan z dziedziny biologii, genetyki, biochemii, szczególnie zas wrazliwi powinni byc naukowcy i etycy na próby "ulepszania" czlowieka i stworzenia "sztucznego zycia". Rozmowa z dnia 12 marca 2011 roku o ulepszaniu czlowieka, o próbach stworzenia "Sztucznego zycia", o klonowaniu i komórkach macierzystych, slowem o "zabawach" przez badaczy w Pana Boga.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A