Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Śledztwo przeciwko Gomułce Śledztwo przeciwko Gomułce
W rękach bezpieki W rękach bezpieki
Bezpieka a informacja wojskowa Bezpieka a informacja wojskowa
Kartoteka bezpieki Kartoteka bezpieki
Sprawa Artura Jastrzębskiego Sprawa Artura Jastrzębskiego
Konflikty w Biurze Politycznym PZPR Konflikty w Biurze Politycznym PZPR
Rozprawa za murami więzienia Rozprawa za murami więzienia
"Dzielnica" willowa
Bierut obciąża Różańskiego i Romkowskiego Bierut obciąża Różańskiego i Romkowskiego
Gomułka w więzieniu Gomułka w więzieniu
Historia Aleksandra Kowalskiego Historia Aleksandra Kowalskiego
Słowo Za kulisami bezpieki i partii
Brutalne tortury, wymuszanie zeznań, fabrykowanie dowodów, procesy pokazowe, wyroki ogłaszane bez udziału sędziów za murami więzienia – ponury obraz niszczenia i łamania człowieka przez państwo rysuje ppłk Józef Światło, wysoki urzędnik Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. W swych relacjach, głoszonych po ucieczce z Polski w grudniu 1953, na antenie RWE o funkcjonariuszach bezpieki mówił: „Ludzie ci, pod kierownictwem doradców sowieckich, kontrolują każdą dziedzinę życia w Polsce, przez swą działalność są potencjalnymi lub faktycznymi wrogami każdego człowieka w Polsce”. Niezwykły dowód mrocznych lat stalinizmu.
Kartoteka bezpieki Józef Światło 13'00
"Rezim komunistyczny uwaza kazdego czlowieka za swego potencjalnego wroga, zadna zasluga w przeszlosci wobec rezimu nie chroni nikogo od przesladowan, jezeli interes rzadzacej kliki tego wymaga" - mówi Józef Swiatlo. O gromadzeniu akt, dokumentów i tworzeniu kartotek przez aparat bezpieczenstwa.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A