Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Słowo polskie - nasz chleb niepowszedni Słowo polskie - nasz chleb niepowszedni
Pamiętnik poetycki Pamiętnik poetycki
Sylwetki z czasów moich Sylwetki z czasów moich
Za kulisami bezpieki i partii Za kulisami bezpieki i partii
Słowo polskie - nasz chleb niepowszedni Słowo polskie - nasz chleb niepowszedni
20 lat niepodległości 20 lat niepodległości
Czasy i ludzie Czasy i ludzie
Za kulisami bezpieki i partii Za kulisami bezpieki i partii
Pamiętnik poetycki Pamiętnik poetycki
Słowo Z archiwum Radia Wolna Europa
Radio Wolna Europa - głos wolności, który ponad 40 lat docierał do Polski zza żelaznej kurtyny. Władze starały się uniemożliwiać odbiór rozgłośni, za jej słuchanie represjonowano, pomimo to jej udział w odzyskaniu przez Polskę wolności jest nie do przecenienia. Dzisiejsze Archiwum Rozgłośni Polskiej, to zbiór niezwykłych audycji, które ocalały po zamknięciu stacji – dźwiękowe świadectwo historii najnowszej. Prezentowany wybór jest zwiastunem specjalnego serwisu, obejmującego kilkadziesiąt tysięcy nagrań z archiwów RWE, BBC i RFI.
Pamiętnik poetycki Kazimierz Wierzyński 09'00
Niezwykly przewodnik po twórczosci Kazimierza Wierzynskiego (1894 – 1969) – poety, prozaika, eseisty. Twórca „Czarnego poloneza” zdradza geneze swoich utworów. Które wydarzenia byly dla niego inspiracja? Gdzie zostaly potraktowane doslownie? Kiedy sa jedynie impresyjnym odbiciem faktów? Niezwykle wspomnienia, przeplatane znakomitymi interpretacjami wierszy poety w wykonaniu najwybitniejszych aktorów emigracyjnych i samego autora. Fascynujaca anatomia poezji.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A