Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Brumbel Brumbel
Brumbel Brumbel
Kartki z życiorysu Rynku Krakowskiego Kartki z życiorysu Rynku Krakowskiego
Małe ojczyzny Małe ojczyzny
Złotogłów Złotogłów
Śmieci Śmieci
Stara świątynia Stara świątynia
Woda w przyrodzie Woda w przyrodzie
Ziemia Ziemia
Słowo Wiktor Zin. Bez piórka i węgla
„Piórkiem i węglem”, to najlepszy w dziejach TVP program o architekturze. Profesor Wiktor Zin również w Polskim Radiu opowiadał o historii sztuki, ekologii, kondycji gatunku ludzkiego i swoim życiu. „Pogoń za nowym, za tym czego jeszcze nie było - sprzyja legalnemu rozprzestrzenieniu się chaosu i żadności”, twierdził Profesor. Trudno się nie zgodzić, patrząc na wytwory dzisiejszych „inwestorów”. A więc - zapraszamy na lekcje dobrego smaku, wrażliwości i estetyki. Nie tylko w architekturze.
Małe ojczyzny prof. Wiktor Zin 14'00
“Swieta milosci kochanej ojczyzny, czuja cie tylko umysly poczciwe! Dla ciebie zjadle smakuja trucizny, dla ciebie wiezy, peta niezelzywe...” - tak o ojczyznie pisal Ignacy Krasicki. Czym jest ojczyzna? Czy jest to kraj, w którym urodzilismy sie posród rodaków, a moze to ziemia wraz z grupa ludzka ja zamieszkujaca, poslugujaca sie tym samym jezykiem, majaca swiadomosc wspólnoty i odrebnosci.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A