Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Strzęp złotogłowiu Strzęp złotogłowiu
Miasto Miasto
Zamość - pierwsze wyniki badań Zamość - pierwsze wyniki badań
Mówienie o niczym Mówienie o niczym
Myślowe scherzo Myślowe scherzo
Opowiadanie bez treści Opowiadanie bez treści
Psie wspominki Psie wspominki
Zmrok Zmrok
Małe ojczyzny Małe ojczyzny
Słowo Wiktor Zin. Bez piórka i węgla
„Piórkiem i węglem”, to najlepszy w dziejach TVP program o architekturze. Profesor Wiktor Zin również w Polskim Radiu opowiadał o historii sztuki, ekologii, kondycji gatunku ludzkiego i swoim życiu. „Pogoń za nowym, za tym czego jeszcze nie było - sprzyja legalnemu rozprzestrzenieniu się chaosu i żadności”, twierdził Profesor. Trudno się nie zgodzić, patrząc na wytwory dzisiejszych „inwestorów”. A więc - zapraszamy na lekcje dobrego smaku, wrażliwości i estetyki. Nie tylko w architekturze.
Mówienie o niczym prof. Wiktor Zin 14'00
“Zebym to ja mial studenckie lata i obecny rozum. Niestety prawdziwa wartosc czasu poznajemy gdy staje sie on zaledwie wspomnieniem”. Refleksja archeologa Kazimierza Michalowskiego staje sie punktem wyjscia do rozwazan na temat przemijania. Zycie, które kazdemu z nas przeznaczono uplywa nieublaganie. Profesor martwi sie tym, ze wiele minut tracimy na niczym, prowadzimy plytkie rozmowy, ogladamy glupawe, tasiemcowate seriale, zbyt wiele czasu spedzamy przed komputerem zamiast wziac zycie w swoje rece i zyc naprawde.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A