Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Kartki z życiorysu Rynku Krakowskiego Kartki z życiorysu Rynku Krakowskiego
Sprawy pozornie błahe Sprawy pozornie błahe
Sprawy pozornie błahe Sprawy pozornie błahe
Żart czy przeżycie Żart czy przeżycie
Duch Duch
Piękna Krakowianka Piękna Krakowianka
Kijowska tołkuszka Kijowska tołkuszka
Nasza pracownia Nasza pracownia
Święty sak Święty sak
Anzelm Anzelm
Słowo Wiktor Zin. Bez piórka i węgla
„Piórkiem i węglem”, to najlepszy w dziejach TVP program o architekturze. Profesor Wiktor Zin również w Polskim Radiu opowiadał o historii sztuki, ekologii, kondycji gatunku ludzkiego i swoim życiu. „Pogoń za nowym, za tym czego jeszcze nie było - sprzyja legalnemu rozprzestrzenieniu się chaosu i żadności”, twierdził Profesor. Trudno się nie zgodzić, patrząc na wytwory dzisiejszych „inwestorów”. A więc - zapraszamy na lekcje dobrego smaku, wrażliwości i estetyki. Nie tylko w architekturze.
Żart czy przeżycie prof. Wiktor Zin 13'00
Punktem wyjscia do opowiesci jest przedstawienie widoku z okna pracowni profesora - wzgórze wawelskie od strony pólnocnej, z katedra i jej wiezami: zegarowa, zygmuntowska i wikaryjska, zwana tez wieza srebrnych dzwonów. Realistyczny obraz architektury przeplata sie z bajkowym opisem szopki staropolskiej, która zdaniem autora jest przykladem zrozumienia istoty architektury Krakowa.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A