Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Kartki z życiorysu Rynku Krakowskiego Kartki z życiorysu Rynku Krakowskiego
Boże Narodzenie u klarysek Boże Narodzenie u klarysek
Refleksje z dnia wczorajszego Refleksje z dnia wczorajszego
Strzęp złotogłowiu Strzęp złotogłowiu
Zmrok Zmrok
Igraszki z atomem Igraszki z atomem
Podkładka Podkładka
Procesja Procesja
Słowo Wiktor Zin. Bez piórka i węgla
„Piórkiem i węglem”, to najlepszy w dziejach TVP program o architekturze. Profesor Wiktor Zin również w Polskim Radiu opowiadał o historii sztuki, ekologii, kondycji gatunku ludzkiego i swoim życiu. „Pogoń za nowym, za tym czego jeszcze nie było - sprzyja legalnemu rozprzestrzenieniu się chaosu i żadności”, twierdził Profesor. Trudno się nie zgodzić, patrząc na wytwory dzisiejszych „inwestorów”. A więc - zapraszamy na lekcje dobrego smaku, wrażliwości i estetyki. Nie tylko w architekturze.
Strzęp złotogłowiu prof. Wiktor Zin 08'00
Profesor wspomina wakacyjne praktyki ze studentami w Uchaniu. Historia jest  zwiazana z kawalkiem trumiennej szaty, znalezionym w jednej z trumien w krypcie zamku w Uchaniu. Z dawnego bogatego stroju zachowal sie jedynie strzep zlotoglowiu. Stal sie on ciekawym symbolem pradów, które w XVII wieku oddzialywaly na nasza kulture, polaczenia stylu tureckiego Wschodu i slonecznej Italii.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A