Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Spotkania na Stawiskach Spotkania na Stawiskach
Woda w przyrodzie Woda w przyrodzie
Koryto Koryto
Kartki z życiorysu Rynku Krakowskiego Kartki z życiorysu Rynku Krakowskiego
Co to jest przyroda? Co to jest przyroda?
Dewastacja Dewastacja
Odświętne myślenie Odświętne myślenie
Król dworów polskich - Rogów Król dworów polskich - Rogów
Słowo Wiktor Zin. Bez piórka i węgla
„Piórkiem i węglem”, to najlepszy w dziejach TVP program o architekturze. Profesor Wiktor Zin również w Polskim Radiu opowiadał o historii sztuki, ekologii, kondycji gatunku ludzkiego i swoim życiu. „Pogoń za nowym, za tym czego jeszcze nie było - sprzyja legalnemu rozprzestrzenieniu się chaosu i żadności”, twierdził Profesor. Trudno się nie zgodzić, patrząc na wytwory dzisiejszych „inwestorów”. A więc - zapraszamy na lekcje dobrego smaku, wrażliwości i estetyki. Nie tylko w architekturze.
Kartki z życiorysu Rynku Krakowskiego prof. Wiktor Zin 14'00
Autor wspomina narodziny swojego zwiazku z Rynkiem Krakowskim. Opowiada o pracach Interdyscyplinarnego Zespolu Badan Rynku Glównego, którym przewodzil. Przybliza sukcesy badawcze takie jak odkrycie pod romanskim kosciolem swietego Wojciecha dwóch wczesniejszych swiatyn, odgruzowanie i odbudowa piwnic ratusza gotyckiego i odsloniecie reliktów romanskiego Kosciola Mariackiego.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A