Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Elektroniczna przygoda Elektroniczna przygoda
Brumbel Brumbel
Zanieczyszczone powietrze Zanieczyszczone powietrze
Pokolenie potworów Pokolenie potworów
Stara świątynia Stara świątynia
Rzeczywistość Rzeczywistość
Talia Kart Talia Kart
Kartki z życiorysu Rynku Krakowskiego Kartki z życiorysu Rynku Krakowskiego
Słowo Wiktor Zin. Bez piórka i węgla
„Piórkiem i węglem”, to najlepszy w dziejach TVP program o architekturze. Profesor Wiktor Zin również w Polskim Radiu opowiadał o historii sztuki, ekologii, kondycji gatunku ludzkiego i swoim życiu. „Pogoń za nowym, za tym czego jeszcze nie było - sprzyja legalnemu rozprzestrzenieniu się chaosu i żadności”, twierdził Profesor. Trudno się nie zgodzić, patrząc na wytwory dzisiejszych „inwestorów”. A więc - zapraszamy na lekcje dobrego smaku, wrażliwości i estetyki. Nie tylko w architekturze.
Pokolenie potworów prof. Wiktor Zin 14'00
„Czy nie wydaje Ci sie przyjacielu, ze slowo czlowiek jest nazbyt pojemne w swej tresci?” - z takim pytaniem zwrócil sie do Wiktora Zina jego znajomy lekarz prof. Julian Aleksandrowicz. Ich wspólne rozmowy dotyczyly miedzy innymi okrucienstwa i bestialstwa jakiego dopuszczaja sie niektórzy ludzie. „Pokolenie potworów” dalej istnieje, mimo upadku systemów totalitarnych.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A