Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Nosiwoda Nosiwoda
Nosiwoda Nosiwoda
Rzeczywistość Rzeczywistość
Zapach pieczonego chleba Zapach pieczonego chleba
Pęknięta dętka Pęknięta dętka
Dzwon Zygmunta Dzwon Zygmunta
Mistrz Xawery Mistrz Xawery
Śmieci Śmieci
Słowo Wiktor Zin. Bez piórka i węgla
„Piórkiem i węglem”, to najlepszy w dziejach TVP program o architekturze. Profesor Wiktor Zin również w Polskim Radiu opowiadał o historii sztuki, ekologii, kondycji gatunku ludzkiego i swoim życiu. „Pogoń za nowym, za tym czego jeszcze nie było - sprzyja legalnemu rozprzestrzenieniu się chaosu i żadności”, twierdził Profesor. Trudno się nie zgodzić, patrząc na wytwory dzisiejszych „inwestorów”. A więc - zapraszamy na lekcje dobrego smaku, wrażliwości i estetyki. Nie tylko w architekturze.
Zapach pieczonego chleba prof. Wiktor Zin 15'00
Dawniej panowalo przekonanie, ze kupienie chleba stanowi swoiste ponizenie, symbol nedzy, albo i grzech. Mozna go bylo, w razie potrzeby pozyczyc od sasiada. Profesor opisuje zwyczaje zwiazane z pieczeniem chleba, czynnoscia niegdys powszechna. Zastanawia sie przy tym nad zmianami, jakie zachodzily w polskiej obyczajowosci na przestrzeni lat?
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A