Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Odświętne myślenie Odświętne myślenie
Odświętne myślenie Odświętne myślenie
Odświętne myślenie Odświętne myślenie
Prośba o odrobinę skromności Prośba o odrobinę skromności
Prometejskie rozmowy Prometejskie rozmowy
Psie wspominki Psie wspominki
Wyznanie projektanta Wyznanie projektanta
Król dworów polskich - Rogów Król dworów polskich - Rogów
Igraszki z atomem Igraszki z atomem
Słowo Wiktor Zin. Bez piórka i węgla
„Piórkiem i węglem”, to najlepszy w dziejach TVP program o architekturze. Profesor Wiktor Zin również w Polskim Radiu opowiadał o historii sztuki, ekologii, kondycji gatunku ludzkiego i swoim życiu. „Pogoń za nowym, za tym czego jeszcze nie było - sprzyja legalnemu rozprzestrzenieniu się chaosu i żadności”, twierdził Profesor. Trudno się nie zgodzić, patrząc na wytwory dzisiejszych „inwestorów”. A więc - zapraszamy na lekcje dobrego smaku, wrażliwości i estetyki. Nie tylko w architekturze.
Prośba o odrobinę skromności prof. Wiktor Zin 15'00
Wykonanie granitowego szescianu o bokach powierzchni jednego metra kwadratowego, zajeloby dzisiejszemu rzemieslnikowi osiemnascie dni roboczych. Taka kamienna bryla wazylaby az dwie i pól tony. Jak to mozliwe, ze kamieniarze sprzed pieciu tysiecy lat obrabiali skaly bez pomocy mechanicznych narzedzi, zelaza oraz specjalnie hartowanej stali? Trudno o tym nie myslec patrzac na odwieczny kamieniolom w Asuanie, skad pochodzil granit uzyty do budowy wielkich piramid.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A