Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Złotogłów Złotogłów
Krzyż prymasowski Krzyż prymasowski
Mówienie o niczym Mówienie o niczym
Ma cztery koła Ma cztery koła
Nasza pracownia Nasza pracownia
Humoreska Dworzaka Humoreska Dworzaka
Okulary Paryżanek Okulary Paryżanek
Poleska opowieść Poleska opowieść
Stary Ratusz Stary Ratusz
Słowo Wiktor Zin. Bez piórka i węgla
„Piórkiem i węglem”, to najlepszy w dziejach TVP program o architekturze. Profesor Wiktor Zin również w Polskim Radiu opowiadał o historii sztuki, ekologii, kondycji gatunku ludzkiego i swoim życiu. „Pogoń za nowym, za tym czego jeszcze nie było - sprzyja legalnemu rozprzestrzenieniu się chaosu i żadności”, twierdził Profesor. Trudno się nie zgodzić, patrząc na wytwory dzisiejszych „inwestorów”. A więc - zapraszamy na lekcje dobrego smaku, wrażliwości i estetyki. Nie tylko w architekturze.
Ma cztery koła prof. Wiktor Zin 14'00
Bez samochodu trudno wyobrazic sobie zycie. Potrafi on nie tylko jechac pokonujac znaczne odleglosci, ale stwarza wokól czlowieka intymna przestrzen, niekiedy bardziej komfortowa niz w domu. Upowszechnienie motoryzacji jest zjawiskiem spolecznym, którego rozmiary juz dzis sprawiaja ludziom olbrzymie klopoty, a jak mawial Bertrand Russell - “nie ma nic gorszego, niz postep skierowany w niewlasciwym kierunku”.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A