Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Jan Skrzetuski Jan Skrzetuski
Maciek Chełmicki Maciek Chełmicki
Ewa Pobratyńska Ewa Pobratyńska
Ignacy Rzecki Ignacy Rzecki
Stefcia Rudecka Stefcia Rudecka
Irydion Irydion
Rafał Wilczur Rafał Wilczur
Cześnik i Rejent Cześnik i Rejent
Maciek Chełmicki Maciek Chełmicki
Edgar Szyller Edgar Szyller
Aniela Dulska Aniela Dulska
Ewa Pobratyńska Ewa Pobratyńska
Anhelli Anhelli
Wiktor Ruben Wiktor Ruben
Słowo Bohaterowie naszych lektur
Czy bohater powieści może stać się bohaterem narodowym? Bez wątpienia tak, wszyscy przecież słyszeli o Andrzeju Kmicicu. W literaturze polskiej odnajdziemy jednak różne postaci - nie zawsze pozytywne i sympatyczne. Wzbudzają kontrowersje i dyskusje, i to nie tylko w gronie literaturoznawców. Bohaterowie lektur żyją nie tylko na kartach książek. Oceny, komentarze, fragmenty dzieł w znakomitej interpretacji aktorów Teatru Polskiego Radia – przydatne przed każdym egzaminem z literatury.
Ignacy Rzecki Małgorzata Tułowiecka, Tomasz Wroczyński 03'00
Ignacy Rzecki - stary subiekt z „Lalki” Boleslawa Prusa - to jedna z najsympatyczniejszych postaci literatury polskiej. Ten opiekun i przyjaciel Stanislawa Wokulskiego byl czlowiekiem uczciwym, szlachetnym i pracowitym. Ludzie widzieli w nim sympatycznego dziwaka i relikt minionej epoki. Idealistycznie wierzyl w bonapartyzm i gotowy byl umrzec za swoje przekonania. Jego romantyczna natura sprawiala, ze czul sie osamotniony i niezrozumiany.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A