Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Barbara Niechcicowa Barbara Niechcicowa
Stefcia Rudecka Stefcia Rudecka
Tomasz Judym Tomasz Judym
Cezary Baryka Cezary Baryka
Michał Rojecki Michał Rojecki
Maciek Chełmicki Maciek Chełmicki
Rafał Wilczur Rafał Wilczur
Karol Borowiecki Karol Borowiecki
Irydion Irydion
Zenon Ziembiewicz Zenon Ziembiewicz
Benedykt Korczyński Benedykt Korczyński
Słowo Bohaterowie naszych lektur
Czy bohater powieści może stać się bohaterem narodowym? Bez wątpienia tak, wszyscy przecież słyszeli o Andrzeju Kmicicu. W literaturze polskiej odnajdziemy jednak różne postaci - nie zawsze pozytywne i sympatyczne. Wzbudzają kontrowersje i dyskusje, i to nie tylko w gronie literaturoznawców. Bohaterowie lektur żyją nie tylko na kartach książek. Oceny, komentarze, fragmenty dzieł w znakomitej interpretacji aktorów Teatru Polskiego Radia – przydatne przed każdym egzaminem z literatury.
Cezary Baryka Grażyna Gronczewska, Tomasz Wroczyński, Alina Kowalczykowa 30'00
Glówna postac powiesci Stefana Zeromskiego „Przedwiosnie”. Dzieki jego historii, poznajemy sytuacje spoleczno-polityczna w Polsce odradzajacej sie po I wojnie swiatowej i latach niewoli. Baryka nieustannie poszukuje ideologii, która go porwie. Poprzez swoja zmiennosc i niezdecydowanie symbolizuje on mlode pokolenie Polaków. Chlopak uczy sie zycia na wlasnych bledach, w koncu dojrzewa, a jego poglady na swiat ulegaja metamorfozie.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A