Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Teresa Hennert Teresa Hennert
Edgar Szyller Edgar Szyller
Wiktor Ruben Wiktor Ruben
Ignacy Rzecki Ignacy Rzecki
Pan Wołodyjowski Pan Wołodyjowski
Maciek Chełmicki Maciek Chełmicki
Janusz Myszyński Janusz Myszyński
Pan Cogito Pan Cogito
Konrad Wallenrod Konrad Wallenrod
Karolina Latter Karolina Latter
Irydion Irydion
Słowo Bohaterowie naszych lektur
Czy bohater powieści może stać się bohaterem narodowym? Bez wątpienia tak, wszyscy przecież słyszeli o Andrzeju Kmicicu. W literaturze polskiej odnajdziemy jednak różne postaci - nie zawsze pozytywne i sympatyczne. Wzbudzają kontrowersje i dyskusje, i to nie tylko w gronie literaturoznawców. Bohaterowie lektur żyją nie tylko na kartach książek. Oceny, komentarze, fragmenty dzieł w znakomitej interpretacji aktorów Teatru Polskiego Radia – przydatne przed każdym egzaminem z literatury.
Ignacy Rzecki Małgorzata Tułowiecka, Tomasz Wroczyński 29'00
Ignacy Rzecki - stary subiekt z „Lalki??? Boleslawa Prusa - to jedna z najsympatyczniejszych postaci literatury polskiej. Ten opiekun i przyjaciel Stanislawa Wokulskiego byl czlowiekiem uczciwym, szlachetnym i pracowitym. Ludzie widzieli w nim sympatycznego dziwaka i relikt minionej epoki. Idealistycznie wierzyl w bonapartyzm i gotowy byl umrzec za swoje przekonania. Jego romantyczna natura sprawiala, ze czul sie osamotniony i niezrozumiany.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A