Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Zenon Ziembiewicz Zenon Ziembiewicz
Fantazy Fantazy
Maciek Chełmicki Maciek Chełmicki
Cezary Baryka Cezary Baryka
Róża Żabczyńska Róża Żabczyńska
Dziewczęta z Nowolipek Dziewczęta z Nowolipek
Bolesław, Stanisław, Malina Bolesław, Stanisław, Malina
Cześnik i Rejent Cześnik i Rejent
Franio Franio
Piotr Rozłucki Piotr Rozłucki
Słowo Bohaterowie naszych lektur
Czy bohater powieści może stać się bohaterem narodowym? Bez wątpienia tak, wszyscy przecież słyszeli o Andrzeju Kmicicu. W literaturze polskiej odnajdziemy jednak różne postaci - nie zawsze pozytywne i sympatyczne. Wzbudzają kontrowersje i dyskusje, i to nie tylko w gronie literaturoznawców. Bohaterowie lektur żyją nie tylko na kartach książek. Oceny, komentarze, fragmenty dzieł w znakomitej interpretacji aktorów Teatru Polskiego Radia – przydatne przed każdym egzaminem z literatury.
Cezary Baryka Grażyna Gronczewska, Tomasz Wroczyński, Alina Kowalczykowa 30'00
Glówna postac powiesci Stefana Zeromskiego „Przedwiosnie”. Dzieki jego historii, poznajemy sytuacje spoleczno-polityczna w Polsce odradzajacej sie po I wojnie swiatowej i latach niewoli. Baryka nieustannie poszukuje ideologii, która go porwie. Poprzez swoja zmiennosc i niezdecydowanie symbolizuje on mlode pokolenie Polaków. Chlopak uczy sie zycia na wlasnych bledach, w koncu dojrzewa, a jego poglady na swiat ulegaja metamorfozie.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A