Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Michał Rojecki Michał Rojecki
Benedykt Korczyński Benedykt Korczyński
Cześnik i Rejent Cześnik i Rejent
Jan Skrzetuski Jan Skrzetuski
Benedykt Korczyński Benedykt Korczyński
Nikodem Dyzma Nikodem Dyzma
Piotr Rozłucki Piotr Rozłucki
Dziewczęta z Nowolipek Dziewczęta z Nowolipek
Ignacy Rzecki Ignacy Rzecki
Anhelli Anhelli
Bolesław, Stanisław, Malina Bolesław, Stanisław, Malina
Wiktor Ruben Wiktor Ruben
Salomea Brynicka Salomea Brynicka
Słowo Bohaterowie naszych lektur
Czy bohater powieści może stać się bohaterem narodowym? Bez wątpienia tak, wszyscy przecież słyszeli o Andrzeju Kmicicu. W literaturze polskiej odnajdziemy jednak różne postaci - nie zawsze pozytywne i sympatyczne. Wzbudzają kontrowersje i dyskusje, i to nie tylko w gronie literaturoznawców. Bohaterowie lektur żyją nie tylko na kartach książek. Oceny, komentarze, fragmenty dzieł w znakomitej interpretacji aktorów Teatru Polskiego Radia – przydatne przed każdym egzaminem z literatury.
Jan Skrzetuski Grażyna Gronczewska, Tomasz Miłkowski 28'00
Jan Skrzetuski to bohater „Ogniem i mieczem” - pierwszej czesci trylogii Henryka Sienkiewicza. Namiestnik choragwi pancernej ksiecia Jeremiego Wisniowieckiego to wspanialy i mezny rycerz. Ten odwazny, uczciwy, gleboko religijny wojownik, gotowy jest bez wahania postawic wszystko na jedna karte. Doswiadczony przez los, sprawy kraju stawia wyzej niz wlasne zycie.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A