Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Aniela Dulska Aniela Dulska
Irydion Irydion
Barbara Niechcicowa Barbara Niechcicowa
Dziewczęta z Nowolipek Dziewczęta z Nowolipek
Profesor Tutka Profesor Tutka
Cezary Baryka Cezary Baryka
Teresa Hennert Teresa Hennert
Janusz Myszyński Janusz Myszyński
Anna Cosel Anna Cosel
Tomasz Judym Tomasz Judym
Stefcia Rudecka Stefcia Rudecka
Słowo Bohaterowie naszych lektur
Czy bohater powieści może stać się bohaterem narodowym? Bez wątpienia tak, wszyscy przecież słyszeli o Andrzeju Kmicicu. W literaturze polskiej odnajdziemy jednak różne postaci - nie zawsze pozytywne i sympatyczne. Wzbudzają kontrowersje i dyskusje, i to nie tylko w gronie literaturoznawców. Bohaterowie lektur żyją nie tylko na kartach książek. Oceny, komentarze, fragmenty dzieł w znakomitej interpretacji aktorów Teatru Polskiego Radia – przydatne przed każdym egzaminem z literatury.
Dziewczęta z Nowolipek Małgorzata Tułowiecka, Tomasz Wroczyński 29'00
Tytulowe dziewczeta z Nowolipek, to grupa przyjaciólek z jednej ulicy. Akcja ksiazki rozpoczyna sie jeszcze przed pierwsza wojna swiatowa, w warszawskiej dzielnicy Nowolipki. Gojawiczynska przedstawia historie dojrzewania i rozpaczliwych prób wyrwania sie z biedy. Kazda z bohaterek tej ksiazki szuka sposobu na to by odmienic swój los, marzy o innym, lepszym swiecie. Te marzenia wcale nie wydaja sie wygórowane, bo siegaja zaledwie do Marszalkowskiej, czy Ogrodu Saskiego.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A