Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Tomasz Judym Tomasz Judym
Tomasz Judym Tomasz Judym
Konrad Wallenrod Konrad Wallenrod
Stefcia Rudecka Stefcia Rudecka
Pan Cogito Pan Cogito
Karolina Latter Karolina Latter
Franio Franio
Salomea Brynicka Salomea Brynicka
Józef Papkin Józef Papkin
Barbara Niechcicowa Barbara Niechcicowa
Słowo Bohaterowie naszych lektur
Czy bohater powieści może stać się bohaterem narodowym? Bez wątpienia tak, wszyscy przecież słyszeli o Andrzeju Kmicicu. W literaturze polskiej odnajdziemy jednak różne postaci - nie zawsze pozytywne i sympatyczne. Wzbudzają kontrowersje i dyskusje, i to nie tylko w gronie literaturoznawców. Bohaterowie lektur żyją nie tylko na kartach książek. Oceny, komentarze, fragmenty dzieł w znakomitej interpretacji aktorów Teatru Polskiego Radia – przydatne przed każdym egzaminem z literatury.
Stefcia Rudecka Małgorzata Tułowiecka, Tomasz Wroczyński 29'00
Prawdziwa milosc, nieprawdopodobne wydarzenia, przeciwnosci losu i intrygi – to wszystko mozemy znalezc w melodramacie Heleny Mniszkówny „Tredowata”. Tytulowa bohaterka, guwernantka Stefania Rudecka, zakochuje sie z wzajemnoscia w mlodym i bogatym Waldemarze Michorowskim. Mimo, ze ukochany odwzajemnia jej uczucie, Stefcia ma swiadomosc, ze ich zwiazek bylby mezaliansem. Pod presja szykan otoczenia postanawia zerwac zareczyny i zrozpaczona umiera.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A