Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Odbicie więzienia Odbicie więzienia
Ewakuacja skrytek Ewakuacja skrytek
Zasadzka przy moście Zasadzka przy moście
Wykolejenie pociagu Wykolejenie pociagu
Tajne Wojskowe Zakłady Drukarskie Tajne Wojskowe Zakłady Drukarskie
Szkola mlodszych dowódców Szkola mlodszych dowódców
Marsz na Warszawe Marsz na Warszawe
Przemysł wojskowy w konspiracji Przemysł wojskowy w konspiracji
Wysadzenie mostu Wysadzenie mostu
Partyzanckie wspomnienia Partyzanckie wspomnienia
U boku Hubala U boku Hubala
Słowo Z dziejów Armii Krajowej
Dawali duży zastrzyk energii, siły i nadziei polskiemu społeczeństwo w trakcie II wojny światowej – żołnierze Armii Krajowej. Jak zdobywali broń? Jak szkolili żołnierzy? Jak przebiegały ich akcje dywersyjne? O życiu i walkach oddziałów partyzanckich można usłyszeć dzięki zbiorom, które w większości pochodzą z archiwum polskiego w Londynie i zostały wykorzystane w audycjach Radia Wolna Europa.
Wykolejenie pociagu 07'00
Partyzanckie akcje dywersyjne na liniach kolejowych byly najbardziej uciazliwymi dla Niemców. Szkody jakie wyrzadzali zolnierze AK okupantom bardzo utrudnialy im sprawne funkcjonowanie - i oto chodzilo. Relacja mjra Tadeusza Jaworskiego ps. "Blawat" - skoczka spadochronowego - przywoluje wydarzenie, które mialo miejsce na trasie Kraków-Kielce, w poblizu wsi Tunel. Doszlo tam do wysadzenia w powietrze niemieckiego transportu kolejowego.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A