Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Podchorazówka na cwiczeniach Podchorazówka na cwiczeniach
Własne granaty Własne granaty
Czterech na jednego Czterech na jednego
Losy leśnego oddziału Losy leśnego oddziału
Losy uciekinierów Losy uciekinierów
Rozkaz komendanta Rozkaz komendanta
Pomoc dla Anglików Pomoc dla Anglików
Dwa polowania Dwa polowania
Cichociemni Cichociemni
Chrzest bojowy Chrzest bojowy
Zaskoczenie w wąwozie Zaskoczenie w wąwozie
Słowo Z dziejów Armii Krajowej
Dawali duży zastrzyk energii, siły i nadziei polskiemu społeczeństwo w trakcie II wojny światowej – żołnierze Armii Krajowej. Jak zdobywali broń? Jak szkolili żołnierzy? Jak przebiegały ich akcje dywersyjne? O życiu i walkach oddziałów partyzanckich można usłyszeć dzięki zbiorom, które w większości pochodzą z archiwum polskiego w Londynie i zostały wykorzystane w audycjach Radia Wolna Europa.
Losy leśnego oddziału Józef Garliński 09'00
Wiosna 1943 roku do oficjalnej okupacji niemieckiej dolaczyla nieoficjalna okupacja rosyjska w postaci niedobitków Armii Czerwonej i band, które prowadzily swoja prywatna wojne z miejscowa ludnoscia. Wtedy to lesny oddzial partyzancki skladal sie z siedmiu osób - tak zaczela sie formulowac jednostka wojskowa AK na Wilenszczyznie pod dowództwem por. Antoniego Burzynskiego ps. „Kmicic”. Historie tego oddzialu przekazal zolnierz, Zdzislaw Szylejko.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A