Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
When Can I See You When Can I See You
Anna Dymna Anna Dymna Witold Malesa
When Your Lover Has Gone When Your Lover Has Gone
Maciej Englert Maciej Englert Bogumiła Prządka
Miyuki Miyuki NAJEESuperbMelvin Mike
Sunlight Sunlight
Janusz Krasiński Janusz Krasiński Bogumiła Prządka
Anonymous Skulls Anonymous Skulls Medeski JohnMartin BillyWood ChrisKing John
Elżbieta Ficowska Elżbieta Ficowska Bogumiła Prządka
Africana Suite Africana Suite Di Meola Al
Eugeniusz Rudnik Eugeniusz Rudnik Bogumiła Prządka
The Voodooyoodoo The Voodooyoodoo Ambush Scott
Hookin' Up Hookin' Up Culbertson BrianLu S.
Słowo Zapiski ze współczesności
Artyści, pisarze, uczeni o najnowszej historii, rozgrywającej się w ich życiu. Janusz Gajos: "Miałem 8-9 lat, stawiałem na taborecie mniejszy taboret, dwie książki to była kurtyna". Paweł Huelle: "Stan wojenny. Żałowałem, ale nie zostałem aresztowany, jak większość moich kolegów". Sławomir Mrożek: "W Polsce było bardzo ważne, żeby być ważnym. W każdym kraju to jest ważne, ale w Polsce to było najważniejsze".
Maciej Englert reżyser, aktor 15'00
Pierwsze zawodowe kroki. Teatralne wspomnienia ze Wspólczesnego. W Warszawie i Szczecinie. „Mistrz i Malgorzata” – najwazniejszy spektakl w karierze, kontekst polityczny i atmosfera zwiazana z jego powstawaniem. Fenomen bycia artysta i istnienia scenicznego. Najwazniejsi twórcy: Gogol, Bulhakow i Konwicki … Maciej Englert (ur. 1946) zwiazany z Teatrem Wspólczesnym w  Warszawie. Od 1981 jest dyrektorem tej sceny. Rezyserowal sztuki teatralne i telewizyjne. Wielokrotnie nagradzany. Jego spektakl „Mistrz i Malgorzata” wg Bulhakowa wszedl do kanonu polskiego teatru.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A