Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Break Out Break Out
Maciej Wojtyszko Maciej Wojtyszko Hanna Szof
Odyssey Odyssey
Karl Dedecius Karl Dedecius Ewa Prządka
Forbidden Love Forbidden Love Culbertson Brian
Stefania Grodzieńska Stefania Grodzieńska Witold Malesa
Deed I Do Deed I Do
Anonymous Skulls Anonymous Skulls Medeski JohnMartin BillyWood ChrisKing John
Africana Suite Africana Suite Di Meola Al
Stefan Swieżawski Stefan Swieżawski Bogumiła Prządka
2nd 2 None 2nd 2 None NAJEELloyd James
Sławomir Mrożek Sławomir Mrożek Magdalena Smęder
Hookin' Up Hookin' Up Culbertson BrianLu S.
Słowo Zapiski ze współczesności
Artyści, pisarze, uczeni o najnowszej historii, rozgrywającej się w ich życiu. Janusz Gajos: "Miałem 8-9 lat, stawiałem na taborecie mniejszy taboret, dwie książki to była kurtyna". Paweł Huelle: "Stan wojenny. Żałowałem, ale nie zostałem aresztowany, jak większość moich kolegów". Sławomir Mrożek: "W Polsce było bardzo ważne, żeby być ważnym. W każdym kraju to jest ważne, ale w Polsce to było najważniejsze".
Karl Dedecius tłumacz, popularyzator literatury polskiej w Niemczech 14'00
Polsko-niemieckie korzenie. Wybuch wojny. Opowiesc o sluzbie w Wermachcie, bitwie pod Stalingradem, niewoli sowieckiej, zainteresowaniu literatura i poezja rosyjska. Karl Dedecius wspomina swój powrót do Niemiec, pierwsze tlumaczenia literatury i poezji polskiej. Fascynacja  Mickiewiczem i Herbertem, przyjazn z Tadeuszem Rózewiczem. Historia powstania i dzialalnosc, zalozonego przez tlumacza, Niemieckiego Instytutu Kultury Polskiej w Darmstadt. Karl Dedecius (ur. 1921) przelozyl utwory ponad trzystu poetów i prozaików, m.in. Zbigniewa Herberta, Czeslawa Milosza, Wislawy Szymborskiej, Tadeusza Rózewicza, Ewy Lipskiej. Opublikowal ponad sto antologii i tomów poezji. Edytor kilkudziesieciotomowej serii „Polnische Bibliothek”.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A