Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Hit The Road Jack Hit The Road Jack
Hit The Road Jack Hit The Road Jack
Charm Charm NAJEERideout Rex
Karol Myśliwiec Karol Myśliwiec Elżbieta Łukomska
Secret Affair Secret Affair Culbertson BrianLu S.
Jerzy Janicki Jerzy Janicki Hanna Szof
Sunlight Sunlight
Józef Życiński Józef Życiński Agata Koss
Miyuki Miyuki NAJEESuperbMelvin Mike
Africana Suite Africana Suite Di Meola Al
Anonymous Skulls Anonymous Skulls Medeski JohnMartin BillyWood ChrisKing John
Maciej Englert Maciej Englert Bogumiła Prządka
When Can I See You When Can I See You
Słowo Zapiski ze współczesności
Artyści, pisarze, uczeni o najnowszej historii, rozgrywającej się w ich życiu. Janusz Gajos: "Miałem 8-9 lat, stawiałem na taborecie mniejszy taboret, dwie książki to była kurtyna". Paweł Huelle: "Stan wojenny. Żałowałem, ale nie zostałem aresztowany, jak większość moich kolegów". Sławomir Mrożek: "W Polsce było bardzo ważne, żeby być ważnym. W każdym kraju to jest ważne, ale w Polsce to było najważniejsze".
Karol Myśliwiec archeolog, egiptolog 13'00
Maria Brzezinska, nauczycielka geografii ze szkoly podstawowej, Elzbieta Rychlec, matematyczka ze szkoly sredniej, prof. Kazimierz Michalowski i ksztaltowaly osobowosc przyszlego egiptologa. Karol Mysliwiec opowiada o swojej drodze do zawodu archeologa, o pasji podrózniczej i wyprawach badawczych. Wspomnienia z podrózy koleja transsyberyjska. Wykopaliska w Egipcie, odkrycia, sukcesy i zasady, które obowiazuja archeologów w ich pracy. Prof. Karol Mysliwiec (ur. 1943) od 1969 bierze udzial w pracach wykopaliskowych w Egipcie i Syrii, poczatkowo pod kierownictwem prof. Michalowskiego. Uczestnik  wypraw niemieckich badaczy w Tebach Zachodnich oraz w Delcie Nilu, a takze w Sudanie i na Cyprze. Samodzielnie kierowal polsko-egipskimi wykopaliskami ratunkowymi w Delcie Nilu i Sakkarze. Autor ksiazek „Pan Obydwu Krajów”, „Eros nad Nilem”, „Swiete znaki Egiptu”.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A