Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
BFO BFO Culbertson Brian
Piotr Moss Piotr Moss Bogumiła Prządka, Małgorzata Małaszko
Anonymous Skulls Anonymous Skulls Medeski JohnMartin BillyWood ChrisKing John
Karol Myśliwiec Karol Myśliwiec Elżbieta Łukomska
The Voodooyoodoo The Voodooyoodoo Ambush Scott
Secret Affair Secret Affair Culbertson BrianLu S.
When Your Lover Has Gone When Your Lover Has Gone
Charm Charm NAJEERideout Rex
Sławomir Mrożek Sławomir Mrożek Magdalena Smęder
Sunlight Sunlight
Maria Iwaszkiewicz Maria Iwaszkiewicz Elżbieta Łukomska
Hookin' Up Hookin' Up Culbertson BrianLu S.
Wojciech Pszoniak o Andrzeju Wajdzie Wojciech Pszoniak o Andrzeju Wajdzie Anna Lisiecka
Słowo Zapiski ze współczesności
Artyści, pisarze, uczeni o najnowszej historii, rozgrywającej się w ich życiu. Janusz Gajos: "Miałem 8-9 lat, stawiałem na taborecie mniejszy taboret, dwie książki to była kurtyna". Paweł Huelle: "Stan wojenny. Żałowałem, ale nie zostałem aresztowany, jak większość moich kolegów". Sławomir Mrożek: "W Polsce było bardzo ważne, żeby być ważnym. W każdym kraju to jest ważne, ale w Polsce to było najważniejsze".
Karol Myśliwiec archeolog, egiptolog 13'00
Maria Brzezinska, nauczycielka geografii ze szkoly podstawowej, Elzbieta Rychlec, matematyczka ze szkoly sredniej, prof. Kazimierz Michalowski i ksztaltowaly osobowosc przyszlego egiptologa. Karol Mysliwiec opowiada o swojej drodze do zawodu archeologa, o pasji podrózniczej i wyprawach badawczych. Wspomnienia z podrózy koleja transsyberyjska. Wykopaliska w Egipcie, odkrycia, sukcesy i zasady, które obowiazuja archeologów w ich pracy. Prof. Karol Mysliwiec (ur. 1943) od 1969 bierze udzial w pracach wykopaliskowych w Egipcie i Syrii, poczatkowo pod kierownictwem prof. Michalowskiego. Uczestnik  wypraw niemieckich badaczy w Tebach Zachodnich oraz w Delcie Nilu, a takze w Sudanie i na Cyprze. Samodzielnie kierowal polsko-egipskimi wykopaliskami ratunkowymi w Delcie Nilu i Sakkarze. Autor ksiazek „Pan Obydwu Krajów”, „Eros nad Nilem”, „Swiete znaki Egiptu”.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A