Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Novorocni Novorocni KAREL KRYL
Na starej mapie krajobraz utopijny Na starej mapie krajobraz utopijny KACZMARSKI, ŁAPIŃSKI
W drodze od Tynca do Zytomierza W drodze od Tynca do Zytomierza JAN KRZYSZTOF KELUS (slowa: Andrzej M. Michorzewski)
Biuro rzeczy znalezionych Biuro rzeczy znalezionych JAN KRZYSZTOF KELUS
Cała młodzież 1975 Cała młodzież 1975 JACEK KLEYFF I SALON NIEZALEŻNYCH
Obława (koncert) Obława (koncert) JACEK KACZMARSKI
Muzyka Piosenki Niezależnych
J.K. Kelus: „Moje piosenki są – jak to się nieładnie mówi – piosenkami tekstowymi. Znaczy to tyle, że temu, kto je wymyślał, zależało nie na tym, żeby sobie przy ich okazji ktoś inny poodgniatał palce na strunach, lecz na tym, żeby przy okazji nawet takiego odgniatania, odgniotły się również w głowie pewne myśli”. J. Kaczmarski, P. Gintrowski, Z. Łapiński: „To co robimy – robimy z poczuciem potrzeby mówienia o swoim widzeniu świata i sensu przekazania go Wam”. J. Kleyff: „O, Święta Naiwności – staraj się przy mnie stać zawsze. Przy Tobie jaśniej, najjaśniej”.
Biuro rzeczy znalezionych JAN KRZYSZTOF KELUS 02'00
Jan Krzysztof Kelus Sam porównywal siebie do Woody Guthriego, folkowego piewcy zycia zwyklych Amerykanów. Socjolog, aresztowany w tzw. „sprawie taterników” (1969), oskarzany o przenoszenie przez Tatry literatury emigracyjnej. Od 1976 bliski wspólpracownik KOR. Na poczatku lat 80. zalozyl nielegalna oficyne CDN. Jako twórca niechetnie odnajdywal sie w mainstreamie opozycyjnego zycia artystycznego. Swoje nagrania rozpowszechnial na drugoobiegowych kasetach magnetofonowych. Bezkompromisowe zycie z czasów PRL kontynuuje po 1989. Wraz z zona zyje na Warmii, prowadzi pasieke i zajmuje sie tlumaczeniami.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A