Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Domek Domek JACEK KLEYFF, ONZ
M/S Maria Konopnicka M/S Maria Konopnicka JACEK KACZMARSKI
Piosenka w tonacji g-moll Piosenka w tonacji g-moll JAN KRZYSZTOF KELUS
Habet Habet KAREL KRYL
Papkin 1975 Papkin 1975 JACEK KLEYFF I SALON NIEZALEŻNYCH
Nasza klasa (koncert) Nasza klasa (koncert) JACEK KACZMARSKI
Muzyka Piosenki Niezależnych
J.K. Kelus: „Moje piosenki są – jak to się nieładnie mówi – piosenkami tekstowymi. Znaczy to tyle, że temu, kto je wymyślał, zależało nie na tym, żeby sobie przy ich okazji ktoś inny poodgniatał palce na strunach, lecz na tym, żeby przy okazji nawet takiego odgniatania, odgniotły się również w głowie pewne myśli”. J. Kaczmarski, P. Gintrowski, Z. Łapiński: „To co robimy – robimy z poczuciem potrzeby mówienia o swoim widzeniu świata i sensu przekazania go Wam”. J. Kleyff: „O, Święta Naiwności – staraj się przy mnie stać zawsze. Przy Tobie jaśniej, najjaśniej”.
Habet KAREL KRYL 02'00 To nejlepsi
Karel Kryl  Nazywany bardem Praskiej Wiosny,  od 1969 roku przez dwadziescia lat na emigracji politycznej w Niemczech. Najbardziej znane piosenki Kryla, to „Bratrícku, zavírej vrátka”, „Král a klaun”, „Salome”, „Jerabiny”, „Dekuji”, „Karavana mraku”, „Lásko”, opisujace zycie w totalitarnym kraju. Kryl mial liczne kontakty z Polakami i polska kultura. Utwór „Varhany v Olive pozbyly zvuku” poswiecil ofiarom masakry na Wybrzezu w 1970 roku. Przyjaznil sie z Jackiem Kaczmarskim i Antonina Krzyszton, która wykonywala jego piosenki. Jesienia 1989 roku dal we Wroclawiu koncert, na który przyjechalo 5 tysiecy Czechów i Slowaków, wciaz nie mogacych sluchac Kryla w kraju legalnie. Zmarl w 1994, mial wtedy 50 lat.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A