Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
Dylemat Dylemat PRZEMYSŁAW GINTROWSKI
Dylemat Dylemat PRZEMYSŁAW GINTROWSKI
Novorocni (koncert) Novorocni (koncert) KAREL KRYL
Pokolenie Pokolenie JACEK KACZMARSKI
Piosenka patetyczna (1981) Piosenka patetyczna (1981) JAN KRZYSZTOF KELUS
Rokosz Rokosz KACZMARSKI, ŁAPIŃSKI
Machiavelli Machiavelli PRZEMYSŁAW GINTROWSKI (słowa: Jerzy Czech)
Marat ve vane Marat ve vane KAREL KRYL
Inżynier ziemny (koncert) Inżynier ziemny (koncert) JACEK KLEYFF, ONZ
Muzyka Piosenki Niezależnych
J.K. Kelus: „Moje piosenki są – jak to się nieładnie mówi – piosenkami tekstowymi. Znaczy to tyle, że temu, kto je wymyślał, zależało nie na tym, żeby sobie przy ich okazji ktoś inny poodgniatał palce na strunach, lecz na tym, żeby przy okazji nawet takiego odgniatania, odgniotły się również w głowie pewne myśli”. J. Kaczmarski, P. Gintrowski, Z. Łapiński: „To co robimy – robimy z poczuciem potrzeby mówienia o swoim widzeniu świata i sensu przekazania go Wam”. J. Kleyff: „O, Święta Naiwności – staraj się przy mnie stać zawsze. Przy Tobie jaśniej, najjaśniej”.
Pokolenie JACEK KACZMARSKI 03'00 Suplement - Radio Wolna Europa vol. 1
Jacek Kaczmarski Poeta, prozaik, piesniarz, legendarny bard „Solidarnosci”. W tekstach swoich piosenek Kaczmarski w kunsztowny sposób laczyl tematyke historyczna oraz odniesienia do kanonu europejskiej sztuki i mysli z refleksja na biezace tematy polityczne. Jego „Mury” staly sie hymnem polskich opozycjonistów w czasach PRL.  Inne znane kompozycje Kaczmarskiego to: „Sen Katarzyny”, „Krajobraz po uczcie”, „Reytan czyli raport ambasadora”, „Nasza klasa”, „Somosierra”, „Epitafium dla Brunona Jasienskiego”, „Oblawa”, „Czerwony autobus”, „Wojna postu z karnawalem”. „Epitafium dla Wlodzimierza Wysockiego”, „Lekcja historii klasycznej”, „Dom wariatów”. Zmarl w 2004, mial wtedy 47 lat.  
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A