Do poprawnego słuchania kanału niezbędna jest najnowsza wersja programu Flash Player. Flash player można pobraż ze strony producenta pod adresem: http://www.adobe.com/products/flashplayer
Playlista
NN próbuje sobie przypomnieć słowa modlitwy NN próbuje sobie przypomnieć słowa modlitwy JAN KRZYSZTOF KELUS (słowa: Stanisław Barańczak)
Ilu nas w ciszy Ilu nas w ciszy KACZMARSKI, ŁAPIŃSKI
List do redakcji Prawdy z 13 grudnia 1981 roku List do redakcji Prawdy z 13 grudnia 1981 roku JACEK KACZMARSKI
Plavacek (koncert) Plavacek (koncert) KAREL KRYL
Ornamentatorzy Ornamentatorzy PRZEMYSŁAW GINTROWSKI (słowa: Zbigniew Herbert)
Czołg (koncert) Czołg (koncert) JACEK KACZMARSKI
Piosenka patetyczna (1981) Piosenka patetyczna (1981) JAN KRZYSZTOF KELUS
Przyjaciele, których nie miałem Przyjaciele, których nie miałem JACEK KACZMARSKI (słowa: Krzysztof Sieniawski)
Ostatnie dni Norwida Ostatnie dni Norwida JACEK KACZMARSKI
Bawarka Bawarka Jacek Kleyff
Pejzaż zimowy Pejzaż zimowy KACZMARSKI, GINTROWSKI, ŁAPIŃSKI
Divny knize Divny knize KAREL KRYL
Jesien w pasiece Jesien w pasiece JAN KRZYSZTOF KELUS
Pompeje Pompeje JACEK KACZMARSKI
Telewizja 1972 Telewizja 1972 JACEK KLEYFF I SALON NIEZALEŻNYCH
Muzyka Piosenki Niezależnych
J.K. Kelus: „Moje piosenki są – jak to się nieładnie mówi – piosenkami tekstowymi. Znaczy to tyle, że temu, kto je wymyślał, zależało nie na tym, żeby sobie przy ich okazji ktoś inny poodgniatał palce na strunach, lecz na tym, żeby przy okazji nawet takiego odgniatania, odgniotły się również w głowie pewne myśli”. J. Kaczmarski, P. Gintrowski, Z. Łapiński: „To co robimy – robimy z poczuciem potrzeby mówienia o swoim widzeniu świata i sensu przekazania go Wam”. J. Kleyff: „O, Święta Naiwności – staraj się przy mnie stać zawsze. Przy Tobie jaśniej, najjaśniej”.
Plavacek (koncert) KAREL KRYL 04'00 Karel Kryl śpiewa we Wrocławiu
Karel Kryl  Nazywany bardem Praskiej Wiosny,  od 1969 roku przez dwadziescia lat na emigracji politycznej w Niemczech. Najbardziej znane piosenki Kryla, to „Bratrícku, zavírej vrátka”, „Král a klaun”, „Salome”, „Jerabiny”, „Dekuji”, „Karavana mraku”, „Lásko”, opisujace zycie w totalitarnym kraju. Kryl mial liczne kontakty z Polakami i polska kultura. Utwór „Varhany v Olive pozbyly zvuku” poswiecil ofiarom masakry na Wybrzezu w 1970 roku. Przyjaznil sie z Jackiem Kaczmarskim i Antonina Krzyszton, która wykonywala jego piosenki. Jesienia 1989 roku dal we Wroclawiu koncert, na który przyjechalo 5 tysiecy Czechów i Slowaków, wciaz nie mogacych sluchac Kryla w kraju legalnie. Zmarl w 1994, mial wtedy 50 lat.
Zobacz również
Copyright © Polskie Radio S.A